Zájem Čechů o stav jejich finančních závazků roste

15. 5. 2014 – Kolikmam.cz
Zpět ke všem článkům

Poslední statistiky společností CBCB – Czech Banking Credit Bureau, a. s. a CNCB – Czech Non-Banking Credit Bureau, z.s.p.o., které v Česku provozují Bankovní a Nebankovní registry klientských informací, ukázaly, že za minulý rok se v České republice zvýšil počet klientů využívajících dlouhodobých úvěrů určených na financování bydlení o více než pětinu. Se zvyšujícím se počtem úvěrů je pro každého daleko snazší zapomenout na své závazky.

Že si mnozí uvědomují tuto skutečnost, dokumentuje fakt, že do nového internetového portálu kolikmam.cz se od jeho nedávného spuštění zaregistrovalo již 1 100 klientů. Stránky umožňují lidem pohodlný on-line přístup k jejich úvěrovým zprávám. Denně portál navštíví stovky uživatelů zajímajících se nejen o stav svých finančních závazků, ale také o další informace z bankovního a nebankovního registru formou zasílání on-line dotazů. „Od spuštění portálu v únoru 2014 bylo prostřednictvím našeho portálu zakoupeno už 350 úvěrových zpráv. Smyslem projektu bylo nabídnout lidem způsob, díky kterému budou moci efektivněji kontrolovat své finance a zodpovědně s nimi nakládat. Dosavadní výsledky nás utvrzují v tom, že jsme se vydali správnou cestou a lidé mají o službu zájem,“ říká Romana Knyblová, projektová manažerka portálu kolikmam.cz.

Webový portál kolikmam.cz je unikátním společným projektem Bankovního a Nebankovního registru klientských informací a je podporovaný bankami, stavebními spořitelnami, leasingovými, splátkovými a faktoringovými institucemi, které působí na českém finančním trhu a jsou uživateli obou registrů. Kolikmam.cz umožňuje zaregistrovanému uživateli neustálý, komplexní a rychlý přehled o finančním zatížení jednotlivce na jednom místě.

Více informací naleznete na www.kolikmam.cz.