Obchod České republiky s Německem je stále významnější. Čeští podnikatelé navíc získají možnost lepšího přehledu o svých německých obchodních partnerech.

30. 12. 2015 – Tiskové zprávy
Zpět ke všem článkům

Společnost CRIF, přední světový poskytovatel informačních služeb se sídlem v italské Bologni působící také v ČR, převezme významnou německou informační společnost Bürgel.  Jedná se o největší akvizici společnosti CRIF v její 27leté historii. České firmy získají díky akvizici podrobnější přehled o svých německých partnerech. To vše v době, kdy je objem vzájemného obchodu mezi Německem a Českou republikou na rekordních hodnotách a budoucí odhady jsou rovněž pozitivní.

Důležitost německého trhu pro Českou republiku neustále stoupá, což dokazuje i objem obchodu s Německem, který stále roste a dosahuje nových maximálních hodnot. V roce 2015 by měl český export do Německa přesáhnout 1,2 bilionu korun a import by se měl pohybovat okolo 900 miliard.

„Česko-německý obchod se v posledních pěti letech vyvíjel velmi dobře. Jeho objem každým rokem rostl a za uplynulý rok by měl dokonce překročit dvoubiliónovou hranici. Ukazuje to, že si česko-německé hospodářské vztahy vedou skvěle a očekáváme, že tomu tak bude i v roce 2016,“ uvádí Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory.

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a.s. působí v České republice jako provozovatel aplikace Cribis, která umožňuje českým společnostem získat finanční, kreditní i obchodní informace o svých partnerech v ČR, SR i ve světě. Podle Pavla Fingera, místopředsedy představenstva společnosti CRIF – Czech Credit Bureau, usnadní zmíněná akvizice společnosti Bürgel českým firmám prověřování svých německých obchodních partnerů.

České společnosti mají již nyní možnost využít jako volitelný modul aplikace Cribis mezinárodní službu SkyMinder, která umožňuje klientům získat přístup k informacím o společnostech z 230 zemí a území světa. Díky akvizici společnosti Bürgel však o svých německých partnerech získají ještě rychlejší a podrobnější informace než dosud“ doplnil Pavel Finger.

Bürgel je společným podnikem společností Euler Hermes, celosvětového lídra v oblasti pojištění obchodních úvěrů, a společnosti EOS, mezinárodního poskytovatele finančních služeb. Společnost CRIF převezme 100 % akcií Bürgelu. Dokončení zmíněné akvizice je plánováno na únor 2016.

CRIF a Bürgel jsou už nyní partnery v Rakousku, Švýcarsku a na některých dalších trzích. Akvizice je součástí růstové strategie společnosti CRIF a jejího posilování v regionech CEE a DACH, které považuje společnost za klíčové. Již v roce 2011 proto odkoupil CRIF podniky Deltavista ve Švýcarsku a Rakousku.

Oba dosavadní vlastníci Bürgelu potvrdili, že budou se společností nadále úzce spolupracovat, což by mělo být podle Klause Engberdinga, výkonného ředitele koncernu EOS, jasným signálem pro trh, zákazníky i zaměstnance obou společností.