single.php
content-single.php
Přemysl Cenkl foto 1

Přemysl Cenkl – ředitel marketingu

Čeho jste chtěli docílit vytvořením nového obsahu portálu www.informaceofirmach.cz?

Naší dlouhodobou ambicí je postupně kolem tohoto portálu vybudovat komunitu lidí, které baví práce s informacemi, kteří ji považují za důležitou a rádi s informacemi nejen pracují, ale doslova si s nimi s oblibou „hrají“. I proto jsme se rozhodli uvolnit registrovaným uživatelům našeho portálu poměrně velikou dávku obchodních informací zdarma včetně velmi užitečných hodnoticích ukazatelů firem. Chceme, aby si zejména registrovaní uživatelé mohli v praxi ověřit, že za pár sekund lze na našem portálu přehledně získat důležité obchodní informace, které by v mnoha jiných informačních zdrojích na internetu hledali přinejmenším desítky minut až hodiny.

Znamená to, že počítáte do budoucna i s dalšími aktivitami, kterými chcete oslovit uživatele portálu?

Ano, pro návštěvníky portálu plánujeme i další aktivity. Chceme navázat na články v rubrice Jak vyhledávat, kde návštěvníci portálu již nyní najdou pro ně zajímavé rady na práci s informacemi užitečnými pro jejich podnikání. Máme ve firmě odborníky, kteří psali tyto články, s informačními aplikacemi pracují mnoho let a byla by veliká škoda, kdyby se o své zkušenosti nepodělili s uživateli portálu na praktických seminářích, webinářích a dalších typech zajímavých interaktivních akcí. Věřím, že díky těmto akcím získáme navíc užitečnou zpětnou vazbu o tom, co bychom dále mohli pro uživatele portálu udělat.

Co v současnosti považujete za největší problém při práci s informacemi ve firmách a institucích?

To, že je informací kolem nás příliš mnoho. Právě proto nás v Crifu baví pracovat na nástrojích, které lidem pomohou například formou hodnoticích ukazatelů, jako je Index Cribis a Semafor Cribis, rychlým pohledem na dvě konkrétní hodnoty zjistit finanční zdraví a míru varovných informací konkrétní firmy. Věřím v heslo, že v jednoduchosti je krása, a právě proto jsme portál www.informaceofirmach.cz připravili takto jednoduchý, stručný a doufám, že i přesto informačně hodnotný.