single.php
content-single.php

O nás – main text

O nás

Společnost CRIF – Czech Credit Bureau, a. s. byla založena v roce 2000 pod původním názvem CCB – Czech Credit Bureau, a. s. V únoru roku 2013 přijala jméno mateřské skupiny, která je od roku 2005 jejím jediným akcionářem. Na Slovensku působí prostřednictvím své sesterské společnosti CRIF – Slovak Credit Bureau, s. r. o. Další informace najdete na www.crif.cz.

Společnost poskytuje svým klientům webovou aplikaci Cribis, která je spolehlivým datovým zdrojem obsahujícím informace o více než 10 milionech podnikatelských subjektů a fyzických osob z České a Slovenské republiky čerpající z více než 40 hlavních, přehledně unifikovaných a komplexních informačních zdrojů. Aplikace Cribis každému uživateli umožňuje řídit jeho rizika v obchodních vztazích a ušetří mu čas díky komfortnímu přístupu k užitečným informačním zdrojům umístěným v jedné strukturované webové aplikaci. Prostřednictvím mobilní aplikace Cribis Mobile je zajištěn přístup k datům z ČR z produktu Cribis odkudkoliv a kdykoliv z mobilních zařízení fungujících na platformách iOS a Android. Z aplikace Cribis čerpá data portál www.informaceofirmach.cz. Další informace o webové a mobilní aplikaci Cribis najdete na www.informaceofirmach.cz/profesionalni-sluzby/. 

CRIF – Czech Credit Bureau je rovněž organizátorem největších českých úvěrových registrů, Bankovního registru klientských informací a Nebankovního registru klientských informací. Jejich prostřednictvím si zejména banky, stavební spořitelny a leasingové a splátkové společnosti ověřují schopnost svých klientů splácet budoucí závazky. Oběma registrům CRIF – Czech Credit Bureau zajišťuje i technický servis. Široké veřejnosti nabízí možnost získat úvěrovou zprávu na Klientských centrech obou registrů a nově také prostřednictvím bezpečného on-line přístupu do nového webového portálu www.kolikmam.cz, díky němuž uživatel získá aktuální přehled o svých závazcích z pohodlí domova nebo kanceláře prakticky nepřetržitě.

Od roku 2012 CRIF – Czech Credit Bureau provozuje také registr finančních poradců ELIXIR, jenž svým uživatelům přináší komplexní data o profesní historii finančních poradců.

Vedle toho poskytuje i službu hodnocení ekonomické situace společností, podnikatelů, municipalit, bytových družstev či neziskových organizací, kterou nabízí pod značkou iRating.

Další společností v rámci skupiny CRIF je CRIF Credit Solutions (CCS), jenž se specializuje na vývoj a dodávku softwaru, prediktivních analýz a konzultačních služeb, které klientům z různých odvětví (finanční a nefinanční instituce, telekomunikace, veřejná správa, energetika) přinášejí optimalizovaná rozhodnutí a kompatibilní procesy v každé fázi životního cyklu úvěru. Díky mezinárodní zkušenosti v oblasti credit a risk managementu CRIF Decision Solutions pomáhá společnostem k vyšší efektivitě a inovaci jejich procesů – od akvizice nových zákazníků, přes řízení stávajících obchodních vztahů až k vymáhání pohledávek. Další informace najdete zde.